NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Optymalizacja procesów w branży motoryzacyjnej: Volkswagen AG zaufał komputerom Getac

2017-12-20 08:25:21

Przy ścisłej współpracy z Volkswagen AG firma Getac opracowała dwa wytrzymałe rozwiązania komputerowe najnowszej generacji na potrzeby diagnostyki pojazdów na całym świecie w całej grupie oraz w innych zastosowaniach produkcyjnych. Wprowadzając do użytku laptop VAS 6150E bazujący na Getac S410 oraz tablet VAS 6160E Premium bazujący na nowym modelu Getac A140, warsztaty grupy Volkswagen Group będą mogły realizować wysoko wydajne usługi diagnostyczne dla pojazdów marek VW, Audi, Skoda i Seat oraz pojazdów użytkowych VW. Nowe urządzenie stanowi połączenie już zintegrowanych komponentów, w tym usługi informacji diagnostycznych poza pojazdem oraz interfejsu diagnostycznego, który został poddany rygorystycznym testom zgodnym z wysokimi wymaganiami jakościowymi grupy Volkswagen.

Poza wysoką wydajnością, niezawodnością i łatwą obsługą urządzeń grupa Volkswagen wybrała firmę Getac na partnera szczególnie ze względu na stosunek ceny do wydajności, zoptymalizowane czasy dostawy oraz przekonującą koncepcję usług. W celu sprostania wymaganiom grupy Volkswagen firma Getac dostosowała swoje urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. – Cieszymy się z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w branży motoryzacyjnej przez tak intensywną współpracę z grupą Volkswagen. Nasze zespoły pracowały ramię w ramię w celu opracowania jak najlepszego rozwiązania na potrzeby firmy Volkswagen w zakresie funkcjonalności, niezawodności i procesów łańcucha dostaw – skomentował Rick Hwang, prezes oddziału rozwiązań wzmocnionych. – Udziały rynkowe naszego wzmocnionego sprzętu ciągle rosną w branży motoryzacyjnej. Wynik ten zawdzięczamy połączeniu innowacyjnego podejścia i ciągłego rozwoju najnowszych technologii z niezawodnością i niezrównaną elastycznością – dodał prezes.

Laptop i tablet dobrze sprawdzają się przy realizacji skomplikowanych zadań, przy których dobra wydajność jest podstawą. Ponadto urządzenia cechują się bardzo stabilnym i wydajnym systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 Enterprise LTSB. Dostosowany do wymagań klienta obraz oprogramowania eliminuje występowanie problemów z kompatybilnością systemu diagnostycznego wykorzystywanego przez grupę Volkswagen i aktualizacjami Microsoft. W celu zapewnienia jak największej wygody użytkowania urządzenia wyposażono w dwa specjalne interfejsy USB kompatybilne z używanymi w warsztatach. Komputery mają możliwość szybkiego odzyskiwania systemu  i, w razie zaistnienia takiej potrzeby, przywrócenia go do ustawień fabrycznych.

Dzięki kompaktowemu projektowi i zintegrowanemu uchwytowi tablet zapewnia lepszą mobilność prowadzącą do większej elastyczności w wykorzystaniu urządzenia. Bateria, którą można wymieniać w trakcie korzystania z tabletu, zapewnia maksymalną dostępność i umożliwia pracę bez przerw. Na 14-calowym ekranie wyświetlanie nawet najbardziej złożonych danych jest bardzo łatwe, a zastosowanie rewolucyjnej technologii dotykowej LumiBond® 2.0 opracowanej przez firmę Getac zapewnia bardzo dobrą widoczność na ekranie nawet w bezpośrednim świetle dziennym. Urządzenie można obsługiwać korzystając z szeregu trybów dotykowych: na wypadek deszczu, pracy w rękawicach czy wykorzystywania rysików, co umożliwia specjalistom obsługę urządzenia nawet w rękawicach.

Wytrzymałe urządzenia marki Getac idealnie sprawdzają się w surowych warunkach. Laptop VAS 6150E jest szczelny na poziomie IP52, co oznacza odporność na pył i zachlapania, natomiast tablet VAS 6160E jest szczelny na poziomie IP65, co równa się wytrzymałości na strumienie wody pod dużym ciśnieniem i symulowane burze piaskowe. Urządzenia diagnostyczne są odporne na drgania i wyposażone w dyski SSD w celu zmniejszenia podatności na wstrząsy. Dwa interfejsy USB kompatybilne z interfejsami warsztatowymi umożliwiają bezpieczne i stabilne podłączenie zewnętrznych urządzeń diagnostycznych VAS. Oba urządzenia przeszły dodatkowe testy zgodnie ze standardami jakości grupy Volkswagen.

– Wykorzystanie wytrzymałego sprzętu Getac oznacza zmianę dostawcy, co z kolei prowadzi do udostępnienia klientom sprzętu diagnostycznego wysokiej jakości do zastosowania w warsztatach przy zachowaniu dobrego stosunku ceny do wydajności – skomentował dr Karl-Friederich Bremeier, dyrektor wyposażenia zakładów w oddziale usług grupy Volkswagen.

Laptopowi i tabletowi towarzyszy szeroki wachlarz akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługuje stacja dokująca, która może być zamontowana na wózku VAS 6556A i obsługuje zarówno laptop, jak i tablet. Dzięki temu możliwe jest szybkie dokowanie i odłączanie urządzenia, co prowadzi do oszczędności czasu i ochrony portów urządzeń przed nadmiernym zużyciem.

O Getac

Firma Getac Technology Corporation, główna spółka podległa grupie MiTAC-Synnex Business Group (skonsolidowany przychód w 2016 r. na poziomie 29,06 miliarda USD), powstała w 1989 roku jako spółka typu joint venture z GE Aerospace w celu zapewnienia produktów elektronicznych na potrzeby służb obronnych. Oferta firmy Getac obejmuje wzmacniane notebooki, wzmacniane tablety PC oraz wzmacniane handheldy na potrzeby wojska, policji, instytucji rządowych, branż związanych z telekomunikacją, produkcją i transportem. Rozbudowane możliwości badań i rozwoju firmy Getac pozwalają jej na świadczenie zaawansowanego dostosowania produktów i tworzenia rozwiązań integrujących sprzęt z oprogramowaniem. Poza produkcją wytrzymałych rozwiązań komputerowych firma Getac specjalizuje się także w projektowaniu i produkcji plastikowych i lekkich, metalowych komponentów. Po nabyciu firmy Waffer Technology w roku 2009 firma Getac stała się trzecim największym na świecie producentem stopów aluminiowo-magnezowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.getac.com.

© 2017 Getac Technology Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone. Nazwa Getac i logo Getac są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi należącymi do Getac Technology Corporation na terenie Stanów Zjednoczonych lub innych krajów. Pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do ich właścicieli.

W Polsce dystrybutorem produktów Getac jest firma Elmark Automatyka z Warszawy. https://rugged.com.pl/pl/getac.html

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: